Kampioen Bruggink erkent in Nauta meerdere in 13e editie survival Harreveld

Door Benno Stevering

HARREVELD – De Nederlands Kampioen Survival Jochem Bruggink uit de Heurne stond anderhalve minuut voor in het tussenklassement voor de eindzege op Jan Nauta uit Marknesse (Noordoostpolder). Uiteindelijk vormde voor hem zondagochtend ondermeer trainingsachterstand en een harde boomstam bij het hakken, beletsel om Nauta van de zege af te houden.  De van oorsprong Friese Nauta zegevierde uiteindelijk in het TSC van Harreveld waarbij hij  over een afstand van 18 kilometer 63 hindernissen tegenkwam, met een tijd van 1.57.38 uur. De nummer twee, regionaal favoriet Bruggink hierover:  ‘’Je kunt wel lekker een voorsprong hebben qua tijd voor de eindzege,  maar dan ben je er nog niet.  Je moet eerst de wedstrijd nog lopen en ik ken Jan Nauta! Terwijl ik een goede start had en op voorsprong liep bij de Lindeboomhindernissen (the Killingfields), hervond Jan zichzelf in de slotfase en liep vervolgens verder van me uit om met voldoende tijdverschil  te winnen. Toch vond ik het een mooie wedstrijd.  De afgelopen drie maanden heb ik minder getraind in verband met opleiding, verhuizing en ons outdoorbedrijf wat allemaal extra tijd opslokte. Allemaal extra inspanningen die ten koste kunnen gaan van een gedegen wedstrijdvoorbereiding. ’’

De survivalrunners in Harreveld lieten allen zien wat topsport is. Met volgepompte armen vol boost en energie hangen ze als apen in touwen en benutten ze hun kracht en lenigheid optimaal. Harreveld maakte zich op voor deze heldhaftige sportievelingen en de vele vrijwilligers waren dan ook al vroeg in de veren om het iedereen naar de zin te maken. Reeds weken vantevoren waren de voorbereidingen voor het pittige parcours gestart met als resultaat een staaltje van perfectie, met name de slothindernis, waarvoor een heuse kraan de bedrading bijeen hield. Alle atleten staken de armen uit de mouwen en met de beste inzet van ook hun benen vlogen deze helden en heldinnen door de touwen en waden ze door sloten heen. Deze inspanning is pas op te brengen na vele, vele uren trainen. Daarom petje af voor deze sportievelingen! Jan Nauta werd eindwinnaar van het klassement en winnaar van de dag: ‘’Ik heb drie jaar RUC en nu drie jaar TSC achter me liggen. Van oorsprong ligt mijn sport in de judowereld. Dus kracht was er wel! Ik heb veel aan het lopen moeten werken! Natuurlijk ben ik blij met deze zege. Vooraf wist ik immers echt niet wat Jochem zou gaan doen!’’ Het hoofddoel van Jochem Bruggink is na Harreveld eerst vakantie vieren en dan het NK survival voor komend seizoen. Ook zal hij dan weer een ware tegenstander trachten te zijn voor Jan Nauta, Kerst Wind en de andere survivalrunners. De 34-jarige Remco Wolsink uit Doetinchem maakte een grote progressie door na een enkelbandbreuk, gaf gas erbij in de tweede helft  en werd derde met 2.03.09 uur wat hem een achtste plek in het eindklassement opleverde. Wilfred Brons uit Eibergen, sinds 1992 actief in de survival, schoot mis bij het boogschieten, maar was dik tevreden met zijn vierde plek voor de eerste veteraan Rudi Ruesink uit de Heurne. Voor Ruesink was deze run in Harreveld zijn laatste en afsluitende in het TSC. Komend jaar doet hij een stapje terug naar het RUC. Vanwege een blessure bij plaatsgenoot Joep Brinkers werd Brons vijfde in het eindklassement.  Lia Numerdor uit Vragender werd de rapste vrouw in het Top Survival Circuit. ‘’Het ging lekker, het is prachtig om hier een wedstrijd te lopen in je leefomgeving.  Het is nog twijfelachtig of ik ook volgend jaar de lange of de korte run ga doen.’’

Verloop RUC-Wedstrijd (de korte run)

Joost Velthorst uit de Heurne had genoeg punten bijeen voor de eindzege voor het kortere RUC en liep in Harreveld alleen de groepsrun mee.  ‘’Van de twaalf wedstrijden heb ik er zeven gewonnen. Of ik in Harreveld nu wel of niet mee zou doen, had geen invloed op de eindrangschikking. Ik wil een aantal jaren een goede basis leggen bij de korte runs, waarna ik pas overstap naar het TSC! Wel doe ik mee aan de Open Nederlandse Kampioenschappen. ’’  De dagzege bij het RUC ging vandaag naar Ron Hauwert uit Zwaag in 1.29.09 uur, die hiermee derde werd in het eindklassement. Dennis Moeke uit Leeuwarden die tweede werd in 1.30.55 uur, mocht zich toch nog verheugen in het eindklassement op een tweede plek achter Velthorst. De 33-jarige Arjan Tragter uit Geesteren, goed voor zestien jaar survivalervaring,  kwam als vijfde bij de slothindernis, maar werd uiteindelijk derde in Harreveld bij het RUC in 1.34.07 uur, wat hem een zesde plek in het eindklassement opleverde. Richard Klein Goldewijk uit Lichtenvoorde werd met 1.35.40 uur de snelste veteraan voor John Wiggerman uit Wesepe die 1.36.05 uur nodig had.  Jia-lian Jin uit Rijswijk won bij de vrouwen in Harreveld met 1.55.37 uur. Zij werd gevolgd door Lenneke van der Heide uit Heerenveen die normaliter voor haar eindigde.  Bianca Machielse, de Nederlands Kampioene bij het RUC liep mee in de groepsrun. Woordvoerder Clemens Toebes van de organiserende SSH: ‘’Met een groei van 550 vorig jaar naar nu 699 deelnemers overall mogen we meer dan tevreden zijn!’’ De kracht van de organisatie in Harreveld was dat ze met de nodige combinatiehindernissen voldoende rustpunten inbouwden, wat een goede balans tussen het hardlopen en de hindernissen ten goede kwam. Kortom, Harreveld is hiermee voor outsiders en recreanten dé run om in te stappen! Speaker van het evenement was Harry Striekwold. 

Uitslagen Survivalrun Harreveld 2009:

Top Survival Run Mannen: 1. Jan Nauta (Marknesse) 1.57.38 uur, 2. Jochem Bruggink (De Heurne) 2.02.15, 3. Remco Wolsink (Doetinchem) 2.03.09, 4. Wilfred Brons (Eibergen) 2.04.41, 5. Rudi Ruesink (De Heurne) 2.09.56, 6. Pascal Bleumink (Groenlo) 2.13.21, 7. Marco Hasselbeke (Almelo) 2.15.01, 8. Paul Geessinck (Beltrum) 2.16.43, 9. Ydo de Vries (Bontebok) 2.17.32, 10. Gertjan Vliem (Zelhem) 2.25.33. Top Survival Run Vrouwen: 1. Lia Nummerdor (Vragender) 2.57.09 uur. Run Up Circuit Mannen: 1. Ron Hauwert (Zwaag) 1.29.09 uur, 2. Dennis Moeke (Leeuwarden) 1.30.55, 3. Arjan Tragter (Geesteren-Gld) 1.34.07, 4. Ivo Conradi (Arnhem) 1.34.26, 5. Dennis van Kapel (Zoetermeer) 1.34.46, 6. Richard Klein Goldewijk (Lichtenvoorde) 1.35.40, 7. John Wiggerman (Wesepe) 1.36.05, 8. Tom Seegers (Dinxperlo) 1.36.12, 9. Bas ter Meer (Markelo) 1.36.22, 10. Remi Rondeel (Zelhem) 1.36.42. Run Up Circuit Vrouwen: 1. Jia-Lia Yin (Rijswijk-Zh) 1.55.37 uur, 2. Lenneke van der Heide (Heerenveen) 1.58.51, 3. Lotte van Ruitenbeek (Vragender) 2.12.14.